fbpx
HockiKlocki-logo-kolorowe

gry dla całej rodziny

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informuję, iż: Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Ewa Góra-Zastawny prowadząca działalność gospodarczą pod firmą EWA GÓRA-ZASTAWNY HOCKIKLOCKI, wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG), NIP: 8722082520, REGON: 122938766; Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu wykonania przez firmę EWA GÓRA-ZASTAWNY HOCKIKLOCKI  usług na Pani/Pana rzecz; Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty świadczące usługę obsługi systemów i oprogramowania informatycznego Administratora, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa (w tym organy administracji publicznej), a także upoważnieni współpracownicy firmy EWA GÓRA-ZASTAWNY HOCKIKLOCKI, jeżeli ich usługi będą niezbędne do wykonania na Pani/Pana rzecz usługi; Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wygaśnięcia roszczeń o charakterze podatkowym lub cywilnoprawnym, a w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie materiałów marketingowych i promocyjnych – przez okres 10 lat; Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do żądania poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych – przy uwzględnieniu ograniczeń wynikających z RODO, w szczególności z art. 17 ust. 3 RODO, Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzoru, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy.

Follow Us
  /  Gry   /  Kulki. Zabawa za 10 zł
sposób na grę w kulki

Kulki. Zabawa za 10 zł

Szklane kulki…

kulki marbles wypożyczenie

Szklane kulki, marbles, szklaki, marmurki, dunie to wszystko nazwy dla małych kulistych obiektów służących świetnej zabawie. Kulki, zabawa za 10zł.

Trudno powiedzieć kiedy dokładnie powstały. O marmurkach wspomina już literatura rzymska istnieją również znaleziska archeologiczne potwierdzające ich występowanie w starożytnym Egipcie. Przypisuje się im pochodzenie z Niemiec gdyż w 1848 roku, niemiecki szklarz wynalazł „nożyce kulkowe” czyli maszynę do produkcji szklanych kulek. W latach 70. XIX wieku do masowej produkcji weszły marmurki ceramiczne.
Skąd by nie pochodziły jedno jest pewne, rozprzestrzeniły się na cały świat i w każdym kraju wymyślano im nowe zastosowania.

Teraz kiedy kulki są produkowane masowo i można je dostać za kilka złoty powinny się znaleźć w każdym domu gdyż zabawy z nimi jest bardzo dużo a dodatkowo pobudzają kreatywność więc dzieci tworzą swoje zastosowania.

10 zabaw i gier z kulkami:

1. Jack. W grze może wziąć udział 1-4 graczy, każdy z nich musi wybrać sobie kilka kulek. Przed grą należy przygotować kolorowy sznurek, który wyznaczy nam pole gry,

Średnica okręgu powinna wynosić ok. 100cm. (Jesli nie mamy sznurka można zbudować kwadrat z klocków żeby kulki nie uciekały na wszystkie strony. Aby rozpocząć rozgrywkę należy potoczyć największego Szklaka zwanego „Jack” wewnątrz koła. Następnie zadaniem każdego z graczy jest wturlanie swoich kulek jak najbliżej „Jacka”. Zwycięża ta osoba, której szklak znajdzie się najbliżej największej kulki. Zwycięzca rundy otrzymuje po jednej kulce od każdego gracza. Grę wygrywa ten, kto uzbiera 10 kulek. 

2. Wybicie kulek– ze sznurka ułóż okrąg . Wsyp wszystkie kulki do środka. Każdy gracz otrzymuje dużą kulkę i stara się trafić w kulki tak aby jak najwięcej wypadło poza linię. Zwycięża osoba, której uda się wytrącić jak najwięcej kulek.

3. Transfer kulek -przygotowujemy zestaw: małą miseczkę, kuleczki w pojemniczku i chińskie pałeczki. Zadaniem dziecka jest wkładanie kuleczek z pojemnika do miseczki. Jest to bardzo dobre ćwiczenie na chwyt pęsetkowy niezbędny w nauce pisania. 

 5.Gra z linią – Należy wyznaczyć dwie równoległe linie w odległości 1-2m. Stojąc na jednej lini, gracze starają się rzucić kulkę jak najbliżej drugiej linii. Gracz któremu uda się umieścić kulkę najbliżej linii ze wszystkich, wygrywa grę i zdobywa kulki przeciwników. W wersji plażowej zamiast linii kopiemy długi rowek na plaży i za trafienie do rowka otrzymujemy 2 pkt a za trafienie najbliżej rowka 1 pkt. Gramy do 21pkt.

6. Kulki świetnie sprawdzą się też jako zabawka w basenie. Można je łowić, trafiać na określoną płytkę na dnie lub montować dla nich różna pływające tratwy.

7. Zbuduj kulodrom ze starych klocków, rolek po papierze, i kubeczków po jogurcie. Zabawa na kilka godzin gwarantowana.

8. Twoje dziecko uwielbia praca manualne? Daj mu kilka zakrętek do butelek, plastelinę, klika patyków, duży kawałek kartonu i klej. Na pewno zbuduje super labirynt dla kulek z którego będzie bardzo dumne.

9. Kulki sprawdzą się też jako „ćwiczenie logopedyczne”. Macie stary drewniany tor od pociągów?
Ustaw na nim kulki, daj dziecku rurkę i nich dmucha na nie robiąc szalony wyścig.

10. Kulki można kupić również z bramą. Wycięte otwory na kawałku tektury też będą ok. Dziecko może samodzielnie pomalować swoja bramę i poszczególnym otworom nadać wartości liczbowe. Potem pozostaje już tylko ćwiczyć celność trafiając do tych najwyżej punktowanych.

Wymyślcie swoje zabawy i podzielcie się z nami jak Wy bawicie się kulkami. 

Nowość 2024.
To będzie pierwszy sezon w którym wysyłamy gry!
Teraz wszystkie pary  mogą wynająć gry na wesele!