fbpx
HockiKlocki-logo-kolorowe

gry dla całej rodziny

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informuję, iż: Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Ewa Góra-Zastawny prowadząca działalność gospodarczą pod firmą EWA GÓRA-ZASTAWNY HOCKIKLOCKI, wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG), NIP: 8722082520, REGON: 122938766; Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu wykonania przez firmę EWA GÓRA-ZASTAWNY HOCKIKLOCKI  usług na Pani/Pana rzecz; Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty świadczące usługę obsługi systemów i oprogramowania informatycznego Administratora, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa (w tym organy administracji publicznej), a także upoważnieni współpracownicy firmy EWA GÓRA-ZASTAWNY HOCKIKLOCKI, jeżeli ich usługi będą niezbędne do wykonania na Pani/Pana rzecz usługi; Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wygaśnięcia roszczeń o charakterze podatkowym lub cywilnoprawnym, a w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie materiałów marketingowych i promocyjnych – przez okres 10 lat; Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do żądania poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych – przy uwzględnieniu ograniczeń wynikających z RODO, w szczególności z art. 17 ust. 3 RODO, Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzoru, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy.

Follow Us
  /  Bez kategorii   /  Podróż w świat gier.

Podróż w świat gier.

Tym razem w ramach „Rozmów o grach” spotkałam się z pasjonatką podróży Basią Mitoraj-Kowalczyk. Basia jest osobistym doradcą turystycznym i prowadzi biuro Inspirator Podróży . Może dla Was skroić ofertę o jakiej zamarzycie.

Drewniane gry na świecie.

  • Czy podczas swoich podróży spotkałaś jakieś tradycyjne drewniane gry?

Podczas podróży do Tanzanii spotkałam grę BAO – należy ona do gier mancala.
Na wyspie Zanzibar na każdym kroku można spotkać grających w nią dorosłych. Dzieci z zaciekawieniem podpatrują starszych i również grają, wykopują sobie dołki w ziemi i wrzucają do nich kamyczki naśladując dorosłych. Na Zanzibarze odbywają się regularnie turnieje, udział w nich biorą niemal całe wioski. Mówi się, że każdy prawdziwy mieszkaniec Zanzibaru potrafi grać w BAO.
Na Zanzibarze spotkałam również grę Carrom, która również cieszy się tu dużym zainteresowaniem. Teoretycznie jest to gra indyjska (bilard indyjski), jednak z uwagi na to, że kultura hinduskia miała wpływ na kształtowanie się historii Zanzibarskiej, prawdopodobnie stąd przywędrowała również tu i stała się popularna.

Gdzie najczęściej gra się w gry?

  • Jakie nacje najchętniej się socjalizują, spotykają, robią coś razem?

Niestety w dzisiejszej teraźniejszości, gdzie przeważa życie „online”, coraz bardziej oddalamy się od bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Jednak są jeszcze kraje, w których ten kontakt jest wciąż mocny np. w krajach wschodniej Afryki jak Tanzania, Kenia. To tam spotkałam najwięcej osób grających w gry których wcześniej nie znałam. Radość, śmiech, podekscytowanie przyciągały uwagę.
Jeśli chodzi o Europę to z pewnością na pierwszym miejscu postawiłabym południowych Włochów, są otwarci, weseli, towarzyscy i strasznie gadatliwi 🙂 życie tam zaczyna się zazwyczaj wieczorem, ludzie masowo spotykają się na ulicach, w lokalnych kawiarniach, barach.
Grecy, Hiszpanie oni również uwielbiają spotykać się w grupie, któż nie zna widoku starszych Greków siedzących całe dnie przy stoliczkach na ulicy. Oni kochają i dbają o życie towarzyskie

Gry jako prezent z podróży.

  • Czy podczas swoich podróży natrafiłaś kiedyś na fajną manufakturę robiąca drewniane przedmioty, może gry? I czy uważasz, ze gra może być dobrą pamiątką z podróży.

Niestety nie miałam okazji natrafić na manufakturę robiącą drewniane gry, ale osobiście uważam, że tradycyjna gra to z pewnością świetna pamiątka z podróży, jak i udany prezent. Zazwyczaj znajdziemy je w każdym sklepie z pamiątkami, jednak zawsze zwracajmy uwagę na kraj, gdzie zostały ona wyprodukowana.

Hotelowe animacje.

  • Wiem, ze jesteś zwolenniczką podróży na własną rękę, ale pewnie zdarzyło ci się pojechać na pakietowe wakacje do hotelu. Jak oceniasz hotelowe animacje?

Oczywiście, że się zdarzyło, szczególnie w tym okresie, gdy na świecie pojawił się nasz syn. Animacje hotelowe w żaden sposób niestety nie przyciągały jego uwagi, oczywiście były tańce, teatrzyki, ale zazwyczaj nie było nic kreatywnego, co by mogło na dłużej zaciekawić mojego syna.

Wypożyczalnia gier.

  • Czy podoba Ci się idea wypożyczalni gier? Możliwości poznania elementu innej kultury poprzez granie w gry z danego kraju.

Jak najbardziej, uważam, że jest to fantastyczny pomysł oraz świetna okazja do poznania bliżej kultury i historii państwa z której gra pochodzi. Jest to również okazja do ciekawego spędzenia razem czasu, np. w każdy weekend możemy przenieść się do innego zakątku świata, gry te są na tyle fajne, że są uniwersalne, gdyż bez względu na wiek możemy się świetnie razem bawić, przedział wieku praktycznie nie istnieje.

Rodzinne granie.

  • Jesteś mamą, czy zdarza się Wam rodzinnie grać w gry? Czy twój syn je lubi?

Tak, jestem mamą 8 letniego syna, on uwielbia piłkę nożną, ale również szachy i wszelkie gry logiczne. Rozwija to u niego logiczne myślenie, spryt i umiejętność radzenia sobie z rywalizacją.

Dziękuję za rozmowę a czytających zapraszam na FB Inspirator Podróży

Post a Comment

Nowość 2024.
To będzie pierwszy sezon w którym wysyłamy gry!
Teraz wszystkie pary  mogą wynająć gry na wesele!